Mersin Meslek Yüksekokulu

Mersin Üniversitesi, TBMM’nin 3 Temmuz 1992 tarihinde kabul ettiği 3837 sayılı Kanun ile kurulmuş, 10 Kasım 1992 tarihinde faaliyete geçmiştir.

1993-1994 eğitim-öğretim yılında Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Mersin Meslek Yüksekokulu, Gülnar Meslek Yüksekokulu, Mut Meslek Yüksekokulu, Tarsus Meslek Yüksekokulu ile lisansüstü programlarını yürütecek Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerine öğrenci alarak eğitim-öğretime başlamıştır.

Kuruluşundan bu yana; fakülte sayısını 15’e, yüksekokul sayısını 8’e, meslek yüksekokulu sayısını 11’e, enstitü sayısını 5’e, araştırma merkezi sayısını ise 31’e çıkarmıştır.

Misyonumuz
Sahip olduğu yüksek nitelikli akademik programlarla evrensel değerler içinde eğitim-öğretim yaparak, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, modern, yaratıcı, pozitif ve eleştirel düşünebilen, doğaya duyarlı, kültür değerlerinin farkında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine bağlı, katılımcı, üretken ve ülkesini tüm dünyada temsil edecek üstün nitelikli bireyler yetiştirip, bilimsel çalışma ve araştırmalarla ürettiklerini toplum yararına sunup bölgesel ve ulusal alanda gelişme ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Ulusal ve uluslararası düzeyde vereceği eğitim-öğretim, üreteceği bilgi, teknoloji ve sanat ile öğrencilerini, mezunlarını, çalışanlarını ve toplumu yaşam boyu öğrenmeyle bütünleştiren, kalite odaklı, toplum değerlerine duyarlı, engelsiz ve uluslararası tanınırlığa sahip bir üniversite olmaktır.

Puan ve Yorum
5
1 Puan & Yorum
 • windows
  8 Haziran 2019
  Toplam Puan :

  Kaliteli hocaların olduğu ve devasa bir alana kurulmuş mükemmel bir okul. Hem çok iyi bir eğitim almak hem de üniversite hayatını dolu dolu yaşamak istiyorsanız mutlaka değerlendirmeniz gerekiyor.

  Konum
  Hizmet
  Personel
  Genel
Çalışma gün ve saatleri
 • Pazartesi 09:00 AM - 18:00 PM
 • Salı 09:00 AM - 18:00 PM
 • Çarşamba 09:00 AM - 18:00 PM
 • Perşembe 09:00 AM - 18:00 PM
 • Cuma 09:00 AM - 18:00 PM
 • Cumartesi Kapalı
 • Pazar Kapalı
İletişim Formu

E-posta Haber Bülteni

Son gelişme ve güncellemelerden anında haberdar olun.!